Čím se vyznačují antistatické podlahy a kde je najdeme?

antistatická podlaha ve zdravotnictví

Věděli jste, že se v nemocnicích, vědeckých pracovištích a některých průmyslových budovách vyskytují speciální podlahové krytiny, které omezují šíření elektrického proudu? Z důvodu snadného šíření elektrického výboje tělem je třeba v některém prostředí chránit pracovníky i kolemjdoucí. Tento článek popisuje, jak funguje taková antistatická podlaha ve zdravotnictví.

Jak se antistatická podlaha pokládá?

Jsou dva druhy antistatických povrchů, a to lité a pokládané. Ty lité se jak název napovídá, lijí a vyhlazují na již existující podlahy, nebo základy a ty pokládané se nejčastěji ve čtvercích pokládají na základy podlahy. Oba mají své výhody a také různé druhy vodivosti.
Jelikož na světě existuje až 250 typů různých norem na úroveň vodivosti a elektrického odporu, je třeba si najít, jaké normy musí splňovat pokrývka vašich prostor.

Litá antistatická podlaha

Lité podlahy se typicky tvořené směsí dvou různých epoxidů, které se pomocí malířského náčiní aplikují rovnoměrně na zem v několika vrstvách. Každá vrstva má svůj účel. První má zpravidla penetrovat beton. Takto se celkový nános zpevní a další vrstvy budou na sebe lépe vázané. Další vrstva je takzvaná vrstva vyrovnávací. Tato vrstva má za úkol ušetřit materiály aplikované v dalších vrstvách. Třetí vrstva je elektrovodivá vrstva s nízkým svodovým odporem a je silně pigmentovaná elektrovodivými složkami - pigmentem s touto vlastností, sazemi, nebo grafitem. Další vrstvou jsou měděné lepící pásky, které mají za úkol odvádět elektřinu. Poslední fází jsou samonivelační licí podlahoviny.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4