Polyuretanová stěrka a epoxidový nátěr nejen do garáže

Chcete nebo potřebujete novou podlahu do garáže? Sáhněte po polyuretanové stěrce nebo po epoxidovém nátěru. Tyto podlahy však nejsou vhodné jenom do garáží a hal. V posledních letech nabírá na popularitě a začíná se také umísťovat do interiérů. To vše díky jeho super vlastnostem - je hladký, lesklý a vysoce odolný.

Vlastnosti polyuretanové stěrky a epoxidového nátěru

Oba tyto typy podlah jsou vyrobeny na bázi pryskyřice. Díky tomu se vyznačují dobrými mechanicko-fyzikálními vlastnostmi. Disponují také velkou pevností v tlaku a tahu a také za ohybu. Jsou velmi odolné vůči ropným produktům, louhům, solím a dokonce i kyselinám. Tyto materiály také dobře izolují. V závislosti na použitém druhy pryskyřice mohou také získat další vlastnosti. Pokud se tedy přimíchají křemičité částice, pak budou mít antiskluzovou úpravu. Pokud se přidá antistatické vlákno, pak se  budou moci pochlubit antistatickými vlastnostmi. Tyto materiály lze také barevně tónovat, tudíž se určitě budou hodit do zvoleného prostředí. 

Výhody a nevýhody

Mezi výhody těchto materiálů se řadí například dlouhá životnost. Dále jsou dobře otěruvzdorné, snesou velké zatížení a nevadí jim ani vlhkost. Jsou příjemné na dotek, snadno se udržují a netvoří se na nich plísně ani bakterie. Lze je také aplikovat na všechny typy podkladů. Ty musí být nicméně předem vhodně upravené. Mezi nevýhody může patřit vyšší pořizovací cena, zejména pokud se jedná o malé prostory. Většinou se tedy vyplatí využít tento materiál spíše pro větší  plochu. Také musíme zmínit, že o tento typ podlahy se musíte náležitě starat, a tím předejít zbytečným komplikacím.

Rozdíly mezi polyuretanovou stěrkou a epoxidovým nátěrem

Polyuretanové stěrky jsou více pružnější než ty epoxidové. Jsou také více odolnější a lépe bojují proti prasklinám a trhlinám. Expoxidový nátěr je také levnější než polyuretanová stěrka. Rozdíl se většinou pohybuje okolo 100 korun za metr čtvereční.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4