Polykarbonátové zastřešení bazénů

polykarbonátové desky

Máte bazén, chcete se v něm koupat i za horšího počasí? Nebaví vás neustále vysávání napadaných nečistot? Řešení je jednoduché, zastřeší svůj bazén! Nejčastějším typem zastřešení jsou polykarbonátové desky.

ÚČINNĚJŠÍ OHŘEV VODY

Pro bazénové zastřešovací systémy lze použít dva základní typy desek, buď komůrkový polykarbonát nebo plné desky. Velkým důvodem, který vede mnoho lidí k zakrytí je fakt, že výplň dokáže teplotu vody v bazénu značně zvýšit. Vlivem implementace speciální tepelné vrstvy Lexanu je docíleno výrazného tepelně izolačního efektu, který propouští světlo ale teplo ven ne.

POLYKARBONÁT JE HIT

Komůrkový polykarbonát je materiál vyznačující se svou vysokou odolností, bezpečností a také životností. Desky jsou kromě tepelně izolace vybaveno také UV filtrem, který chrání strukturu materiálu. Ten pak nekřehne a po dlouhou dobu si zachovává své výborné vlastnosti. Při výběr udejte pozor na levnější desky, které disponují filtrem pouze z jedné strany! Při nesprávné montáži může dojít k brzkému znehodnocení. Doporučení zní: "Vždy si připlaťte za oboustranný UV filtr, odpadne vám hodně starostí. U filtru ještě chvíli zůstaneme. Tato vrstva je zatavená do samotné desky, nemusíme se tedy obávat, že ji déšť nebo mycí prostředky časem rozpustí nebo odřou.

Bojíte se letních bouří a krupobití? Nemusíte! Polykarbonátové desky jsou velmi odolné, dokonce by se dalo říci, že i nerozbitné. Mnoho výrobců na své výrobky deklaruje záruku až 10 let na rozbití právě vlivem krup. Stejně tak se nemusíte bát, že by dokázalo dítě tento kryt rozbít, pokud do něj narazí hračkou nebo jinak.

BAZÉNOVÁ ÚPRAVA POLYKARBONÁTU

Jde o speciální úpravu povrchu polykarbonátové desky, která zabraňuje tvorbě kapek vody. Deska s touto funkcí se sice orosí, ale místo kapek vznikne souvislá vrstva vody, která se následně lépe odpaří. Stejně tak dojde i k lepší propustnosti světla do bazénu. Skvrně po odpaření se také bát nemusíte, žádné totiž nevznikají.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4