5 typů filtrů pro stavební stroje

Pokud chceme, aby nám stroje vydržely co nejdéle, musíme se o ně dobře starat. Jednou z možností, jak zajistit jejich delší životnost, je využití filtrů na stavební stroje. V tomto článku se podíváme na to, jaké filtry jsou na trhu k dispozici a k čemu jsou dobré.

Olejové filtry

Využitím kvalitního olejového filtru můžete zamezit poškození motoru stroje. Jejich účelem jen totiž ochrana motoru před znečišťujícími látkami, které oleje obsahují. Díky tomu existuje jen minimální šance, že budete nuceni stroj draze opravovat. A nebudete muset řešit prostoje, které také stojí peníze navíc.

Palivové filtry

Úkolem tohoto filtru je chránit motor stroje před škodlivými látkami, jako je voda, bakterie, sedimenty nebo vosk, které ho mohou poškodit. Nejcitlivější jsou zejména vstřikovací čerpadla nebo trysky.

Vzduchové filtry

Tento filtr je také velmi důležitý. Jeho úkolem je zajistit, aby se do motoru dostal čistý vzduch. Pokud by byl kontaminován nečistotami, mohl by totiž poškodit motor. A to přece nechceme.

Hydraulické filtry

Účelem těchto filtrů je zajistit vyšší úroveň čistoty kapaliny, která proudí okruhem, lepší studený start a také servisní intervaly.

Filtry chladící kapaliny

Tyto filtry mají za úkol zachytit látky, které by mohly znečistit motor. Jejich dalším úkolem je také distribuce aditiva do chladicího systému.

Zajímá vás, kde všude se dají filtry využít? Podívejte se sem

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4