Jak funguje lakovací stěna

 

Lakovací stěny jsou důležitým doplňkem pro ty, kteří občas potřebují lakovat, ale nechtějí si pořizovat drahé lakovací boxy. 

Princip fungování lakovacích stěn

Proces filtrace vzduchu pomocí lakovacích stěn probíhá ve třech fázích. V první fázi dojde k zachycení částeček nátěrové hmoty do tzv. kapes filtru, kde dojde k zaschnutí barvy. Vzduch očištěný o tyto nečistoty dále putuje do druhého stupně filtrace. Zde dojde k očištění vzduchu přes filtr ze syntetických vláken. Účinnost takovéto filtrace je přes 96%. Nakonec se vzduch dostane do posledního třetího stupně. Zde přes jemné filtrační rouno dojde k zachycení posledních zbylých částeček nátěru. Po té je vzduch odveden pryč z lakovny. 

Výhody lakovacích stěn

Mezi největší výhody lakovacích stěn patří jejich důraz na úsporu energií. Té lze dosáhnout díky plynu regulaci ventilátoru. Také v zimních měsících je možné díky nastavitelnému výkonu odtahu vzduchu snížit náklady na vytápění. Pracovní prostor je také osvětlen a to pomocí svítidel, které jsou určeny do prostoru, kde hrozí nebezpečí výbuchu. Výhodou také je, že pokud umístíte lakovací stěnu do samostatné místnosti, pak máte k dispozici lakovnu, ve které můžete lakovat nepřetržitě. 

K dispozici většinou bývají stěny v šířce od 1 metru po 4,5 metru s možností spojení více stěn do jednoho celku, pokud jsou stěny delší.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4