K čemu se využívá dutinkový polykarbonát?

dutinkový polykarbonát

Už jste se s ním rozhodně setkali, ale možná jste si neuvědomili, že se právě o něj jedná. Řeč je právě o dutinkovém polykarbonátu, který má širokospektrální využití ve stavebnictví. Čím se vyznačuje a k čemu se používá se dozvíte právě v tomto článku.

Vlastnosti dutinkového polykarbonátu


Jedná se o celulární, neboli dutinkové polykarbonátové desky, které jsou velmi pevné a za studena ohebné. Jejich odolnost vůči extrémním teplotám z nich dělá skvělý stavební materiál a vlastnost akumulace tepla.
Bez chránící folie proti UV záření polykarbonát degraduje, proto jsou všechny lepší značky dutinkových polykarbonátových desek opatřují UV ochranou.
Různé šířky umožňují využití v různých formách stavebnictví, které budou vypsány níže.

K čemu se využívá


Vzhledem k propustnosti světla a odolnosti vůči povětrnostním podmínkám je polykarbonát ideální pro propustné střechy a stříšky, protihlukové zátarasy, skleníky a zimní zahrady
Jelikož se dá polykarbonát maximálně upravit, lze jej pořídit v čiré, mléčné, či plné barvě, jakémkoliv barevném provedení a s možností dodání krycích fólií s tepelně izolační a elektroizolační funkcí.
Podle potřeby je možnost vybrat si z několika variant dutinkového polykarbonátu, a to jednovrstvých dutinek typu Lexan, Carboplak a Macrolux.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4